Choras „Jauna muzika“ @ Muzikos salė 2018

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“
Meno vadovas ir vyr. dirigentas – Vaclovas Augustinas

Programoje – rinktinės Tarptautinio jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkurso „Vox juventutis“ kompozicijos:

Raminta Naujanytė-Bjelle. TO FIND THE MOON (2014)
Beata Juchnevič. APIE TRŪNIJANTĮ MEDĮ (2017)
Mykolas Natalevičius. O CRUX AVE (2014)
Ieva Parnarauskaitė. PRIE RAMIŲ VANDENŲ (2017)
Monika Zenkevičiūtė. AGNUS DEI (2016)
Monika Sokaitė. DIVINA COMEDIA. PARADISO. CANTO XXXIII (2016)

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ Lietuvoje vertinamas kaip vienas ryškiausių ir pajėgiausių vokalinių kolektyvų, kasmet surengiantis per 60 koncertų savo šalyje ir užsienyje. Choras „Jauna muzika“ yra penkiolikos tarptautinių chorų konkursų laureatas, 1993 m. Varnoje (Bulgarija) tarptautinių chorų konkursų asociacijos rengiamose Didžiųjų prizų nugalėtojų varžytuvėse laimėjęs aukščiausią apdovanojimą – European Choral Grand Prix. Per 30 metų „Jauna muzika“ sukaupė įvairų ir vertingą repertuarą, kuris apima visų epochų meistrų partitūras chorui a cappella, vokalinės-instrumentinės muzikos šedevrus ir premjeras. Svarbią vietą choro repertuare užima šiuolaikiniai tiek užsienio, tiek ir lietuvių kompozitorių kūriniai.

Vaclovas Augustinas (g. 1959) yra itin įvairiapusė asmenybė, sėkmingai besireiškianti pačiose įvairiausiose muzikos terpėse. 1981 m. baigė Lietuvos muzikos akademijos prof. Hermano Perelšteino choro dirigavimo ir 1992 m. prof. Juliaus Juzeliūno kompozicijos klasę. 1980–1992 m. dirbo „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje, o nuo 1992 m. yra choro „Jauna Muzika“ meno vadovas. V. Augustinas yra Lietuvos kompozitorių sąjungos, Lietuvos chorų sąjungos ir Amerikos choro dirigentų asociacijos narys. Nuo 1996 m. V. Augustinas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vilniaus pedagoginiame universitete, kviečiamas skaityti paskaitas Klaipėdos universiteto Menų fakultete, Vilniaus muzikinio švietimo centre. Jis taip pat grojo ir dainavo roko grupėse „Saulės laikrodis“ ir „Antis“, po pastarosios grupės atsikūrimo 2007 m. toliau dalyvauja jos veikloje kaip klavišininkas ir muzikos autorius. 2010 m. V. Augustinas buvo apdovanotas Lietuvos Nacionaline kultūros ir meno premija už chorinio meno galių plėtrą ir sakralinės muzikos šiuolaikiškumą.

TURINĮ PRISTATO:

Muzikos salė
MUZIKOS SALĖ

Asociacijos AGATA organizuojama lietuviškos muzikos mugė „Muzikos salė“ yra Tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu centriniuose rūmuose veikianti erdvė. Renginyje per keturias dienas apsilanko virš 68 tūkst. lankytojų. „Muzikos salėje“ įrengiama daugiau nei 70 stendų, kuriuose prisistato Lietuvos muzikos atlikėjai ir grupės, nuo populiariosios iki rimtosios muzikos, debiutuojančių grupių atstovai ir muzikos industrijos profesionalai. Per keturias dienas salėje surengiama virš 20 pokalbių ir virš 25 koncertų scenoje, kurių metu pristatomi naujausi leidiniai. Stenduose visas dienas galima sutikti atlikėjus, rinkti autografus ir asmenukes bei betarpiškai pabendrauti.

Pasidalinkite įspūdžiais!

El. pašto adresas nebus skelbiamas.