J. Maksimovič ir D. Golovanov @ Muzikos salė 2020

Jan Maksimovič (saksofonas) ir Dmitrij Golovanov (pianinas) duetas „Muzikos salėje“ pristatė dar vieną albumą – „Beyond“, su kuriuo peržengia žanrų apibrėžimų ribas. Muzikai meta iššūkį patys sau ir griauna savo pačių kūrybos stereotipus, daro drąsų žingsnį į nežinomybę ir naujų muzikinių išraiškų visatą.⁠

Jan Maksimovič – saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas, grupių lyderis. Pagarsėjęs perfekcionistas ir polistilistinės raiškos meistras, pranokęs savo kartos džiazo muzikus, šiandien vardijamas tarp pačių ryškiausių Lietuvos džiazo kūrėjų. Jis išsiskiria emocionaliu ir brandžiu muzikavimu, nepaprasta kūrybine energija, atidumu kiekvienai skambesio detalei ir sykiu puikiu visumos pojūčiu. Lietuvos džiazo scenoje pasirodęs 1996 metais, nuo to laiko jis muzikavo su garsiausiais Lietuvos džiazo kūrėjais. 2002 m. Janas Maksimovičius debiutavo kaip lyderis ir kompozitorius ir nuo to laiko daugiausia muzikuoja su savo grupėmis: trio, kvartetu, kvintetu „Riot“. Jis taip pat groja solo ir su akademinės muzikos atlikėjais.
Jūratė Katinaitė (Lietuvos muzikos informacijos centras)

Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, kompozitorius ir pedagogas. Nuo 2000-ųjų metų yra nuolatinis Lietuvoje rengiamų tarptautinių džiazo festivalių, tokių kaip Birštonas Jazz, Vilnius Jazz, Kaunas Jazz, Vilnius Mama Jazz ir kitų, dalyvis. Grodamas įvairių ansamblių sudėtyse, koncertavo ar dalyvavo džiazo festivaliuose ir koncertuose įvairiose užsienio šalyse, tarp jų – „London Jazz“ (Didžioji Britanija), „Pori Jazz“ (Suomija), „Brugge Jazz“ (Belgija), „MOL Jazz“ (Vengrija), „Leipzig Jazz“  ir „Jazz in Semper Opera“ (Vokietija), „Jazz Jamboree“(Lenkija) ir kituose.

TURINĮ PRISTATO:

Muzikos salė
MUZIKOS SALĖ

Asociacijos AGATA organizuojama lietuviškos muzikos mugė „Muzikos salė“ yra Tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu centriniuose rūmuose veikianti erdvė. Renginyje per keturias dienas apsilanko virš 68 tūkst. lankytojų. „Muzikos salėje“ įrengiama daugiau nei 70 stendų, kuriuose prisistato Lietuvos muzikos atlikėjai ir grupės, nuo populiariosios iki rimtosios muzikos, debiutuojančių grupių atstovai ir muzikos industrijos profesionalai. Per keturias dienas salėje surengiama virš 20 pokalbių ir virš 25 koncertų scenoje, kurių metu pristatomi naujausi leidiniai. Stenduose visas dienas galima sutikti atlikėjus, rinkti autografus ir asmenukes bei betarpiškai pabendrauti.

Pasidalinkite įspūdžiais!

El. pašto adresas nebus skelbiamas.