MATRIX-3 | Antanas Jasenka | Druskomanija’21

Elektroakustinės muzikos koncertas „MATRIX-3“.

Premjera: 2021 m. gegužės 27 d. tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Druskomanija“ metu „Menų spaustuvėje“.

Kompozitorius: Antanas Jasenka

Atlikėjai:

ARKADY GOTESMAN (mušamieji)
SIMONAS KAUPINIS (tūba)
ANTANAS JASENKA („Rhodes“ elektrinis pianinas, „Moog“ sintezatorius, elektronika)

MATRIX-3

Kūrinyje naudojama skaičių semantika. Kompozicijos metabolė – pusiausvyros dėsnis. Visuose etapuose jis išreiškiamas ritmu, derme ar triukšmu. Tai yra struktūruojantis, sisteminantis mąstymo objektas, kuriuo norima sutverti abstrakcijas. 

Kūrinio atlikėjai yra trys, todėl ir kompozicijos išeities taškas – skaičius trys. Tai tarsi apribojimas, užpildysiantis „VOID“ (tuštumą), erdvėlaikį. Įprastai muzikoje vienaip ar kitaip stengiamasi paveikti klausytoją išnaudojant priešybių vienybės dėsnį. Šiuo atveju „VOID“ erdvėlaikį siekiama pripildyti muzikine a-dramaturgija, kuri yra figūratyvumas, trikampis, piramidė – abstrakcijos priešingybė. Panaudojau savo tekstus, kuriuos „skaitys“ tūba. Šis instrumentas – „VOID“ simbolis. E-geležis ir perkusija – dažnių atspindžiai. Tuštumoje horizontalėje ir vertikalėje (x,y) mes orientuojamės įprastomis atskaitos reikšmėmis: kaire ir dešine. Matrix atveju tai netinka, čia pageidautina garsui sklisti erdvėje ten, kur krypsta jo paties vairalazdė. O x,y (kairės / dešinės) kontrolė simetrijoje plinta asimetriškai.

TURINĮ PRISTATO:

VOXART.lt

VOXART.lt – aktualios kultūros naujienų portalas, pristatantis ir Virtualiame meno centre publikuojamą originalų bei kartu su partneriais parengtą turinį. Skaitmenines platformas vysto kultūros inovacijų agentūra MENO GENAS.

Pasidalinkite įspūdžiais!

El. pašto adresas nebus skelbiamas.