Naujų idėjų kamerinis orkestras @ Muzikos salė 2018

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO

Meno vadovas ir dirigentas – Gediminas Gelgotas

Programa:

Kristjan Järvi. NEBULA
Gediminas Gelgotas. NEVER IGNORE THE COSMIC OCEAN
Gediminas Gelgotas. TRANSITORY
Gediminas Gelgotas. EXTRACADENZA

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinti NIKO.

NIKO pastaraisiais metais debiutavo pasaulinio lygio salėse ir festivaliuose. Ansamblis sulaukia ir vis kylančio tarptautinės spaudos susidomėjimo. 5.5 milijono klausytojų per savaitę turinti radijo stotis “Classic FM” transliavo tiesioginį NIKO pasirodymą Londone, o „BBC World Service“ pristatė dešimties minučių reportažą apie kolektyvą. Tuo tarpu NIKO koncertus Prancūzijoje anonsuoja nacionalinis Prancūzijos transliuotojas „Radio France“.

Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvėse. Kolektyvas aktyviai reprezentuoja Lietuvą svarbių diplomatinių ir kultūrinių renginių metu Lietuvoje ir užsienyje, tarp kurių pasirodymai pasaulinės EXPO parodos metu Astanoje (Kazachstane), Europos Parlamente Briuselyje, užsienio monarchų ir valstybinių delegacijų priėmimų metu Lietuvoje, nacionalinių ir valstybinių apdovanojimų progomis ir t.t.

NIKO aktyviai bendradarbiauja su pasaulinio lygio atlikėjais, tarp kurių – maestro Kristjan Järvi ir Martynas Stakionis, smuikininkai Mari Samuelsen ir David Nebel, violončelininkas Vytautas Sondeckis, violončelininkas ir kompozitorius Peter Gregson. G. Gelgoto pirmąją simfoniją „Extracultural“ grupė atliko kartu su Vidurio Vokietijos radijo (MDR) simfoniniu orkestru bei Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru. Ankstesni NIKO albumai įrašyti prestižinėse „Peermusic Classical“ (Hamburgas), „Paramount“ (Los Andželas) ir „Metropolis“ (Londonas) studijose. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

NIKO buvo įkurtas 2006 metais kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto, kolektyvas yra Vilniaus miesto Rotušės rezidentas, nuolatos atstovaujantis Vilniaus ir Lietuvos vardui svarbių diplomatinių misijų metu. NIKO artistai yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, o kolektyvo meno vadovo Gedimino Gelgoto muzika skamba prestižiniuose Europos festivaliuose. 2015 metais kompozitoriui įteiktas Vilniaus Savivaldybės Šv. Kristoforo apdovanojimas ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo Kūrėjo premija.

TURINĮ PRISTATO:

Muzikos salė
MUZIKOS SALĖ

Asociacijos AGATA organizuojama lietuviškos muzikos mugė „Muzikos salė“ yra Tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu centriniuose rūmuose veikianti erdvė. Renginyje per keturias dienas apsilanko virš 68 tūkst. lankytojų. „Muzikos salėje“ įrengiama daugiau nei 70 stendų, kuriuose prisistato Lietuvos muzikos atlikėjai ir grupės, nuo populiariosios iki rimtosios muzikos, debiutuojančių grupių atstovai ir muzikos industrijos profesionalai. Per keturias dienas salėje surengiama virš 20 pokalbių ir virš 25 koncertų scenoje, kurių metu pristatomi naujausi leidiniai. Stenduose visas dienas galima sutikti atlikėjus, rinkti autografus ir asmenukes bei betarpiškai pabendrauti.

Pasidalinkite įspūdžiais!

El. pašto adresas nebus skelbiamas.