Sakralinės muzikos koncertas „Tikiu“ | Ansamblis „Lietuva“

Sakralinės muzikos koncertas „Tikiu“

Atlieka: valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras ir orkestras
Solistė: sopranas Ilona Pliavgo

Dirigentas ir orkestro vadovas – dr. Egidijus Kaveckas
Choro vadovas – Algimantas Kriūnas
Aranžuotoja – Rūta Raginytė
Meno vadovas – Giedrius Svilainis

PROGRAMA

Vaclovas Augustinas. „Cantate Domino canticum novum“
Vytautas Miškinis. „Beati immaculati in via“
Vytautas Miškinis. „Increpasti superbos“
Donatas Zakaras. „Credo in unum deum“

Koncertas vyko 2020 m. birželio 21 d. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje. Sakralinės muzikos programa „Tikiu“ buvo kuriama ir plėtojama bendradarbiaujant su Lietuvos kompozitorių sąjunga.

TURINĮ PRISTATO:

Ansamblis Lietuva
Valstybinis ansamblis „Lietuva“

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ – veržlus, šiuolaikiškas ir profesionalus ansamblis, apjungiantis šokėjus, tautinių instrumentų orkestrą ir choro grupes. Jau 80 metų ansamblis yra žinomas kaip kolektyvas, reprezentuojantis Lietuvą ir pristatantis mūsų šalies kultūros paveldą – stilizuotą lietuvių muzikinį folklorą, dainas, šokius, tautinius kostiumus ir lietuvių tradicijas. Per savo ilgą kūrybinį kelią kolektyvas laimėjo daugybę tarptautinių apdovanojimų ir pelnė užsienio publikos pripažinimą. Ansamblio sudėtyje – daugiau kaip 60 profesionalių šokėjų, muzikantų ir choro artistų. „Lietuva“ plačiai žinoma ne tik dėl meninės veiklos, bet ir edukacinių iniciatyvų.

Šiandien ansamblis „Lietuva” žengia nauja kūrybine linkme – aktualiai pristato Lietuvos identitetą ir įkvepia didžiuotis gyva mūsų šalies istorija. Per skirtingų muzikos žanrų samplaiką, unikalius šokio, muzikos ir teatro pastatymus ieškoma novatoriško tautinės muzikos skambesio, vis daugiau dėmesio skiria patriotiškumo, tautinių vertybių ugdymui, siekiant sudominti kuo įvairesnio amžiaus auditoriją.

Pasidalinkite įspūdžiais!

El. pašto adresas nebus skelbiamas.